max1
09 فروردین 1402 - 15:08

خشم حامیان محیط زیست آلمان از تصمیمات ضد اقلیمی دولت ائتلافی

حامیان محیط زیست در آلمان انتقاد شدیدی به توافقات احزاب دولت ائتلافی و تصمیمات ضد زیست محیطی آن ها گرفته و آن را یک فاجعه ارزیابی کردند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از نشریه "دی سایت" آلمان، نتایج مذاکرات چند روزه دولت ائتلافی آلمان و توافقات انجام شده انتقادات زیادی را از طرف حامیان محیط زیست به همراه داشته است.

به اعتقاد انجمن کمک های زیست محیطی آلمان (DUH)، نرم شدن برنامه ریزی شده قانون فدرال حفاظت از آب و هوا یک فاجعه است. یورگن رش، مدیر عامل فدرال DUH گفت: این ائتلاف ضد حفاظت از آب و هوا به طور جدی دست روی قانون فدرال حفاظت از آب و هوا گذاشته است. وی تاکید کرد: با انجام این کار دولت ائتلافی در حق تمام نسل های آینده گناه می کند.

رش با اشاره به برنامه‌هایی برای سرعت بخشیدن به 144 پروژه بزرگراهی در آلمان گفت: در بخش حمل و نقل، خبرهای وحشتناک را به دشواری می توان شمارش کرد. انجمن کمک های زیست محیطی در توییتر نوشت، اولاف شولتز "چهره واقعی خود را به عنوان یک صدراعظم فاجعه بار آب و هوایی نشان می دهد."

رش از این رو از اعضای پارلمان آلمان خواست تا بدتر شدن برنامه ریزی شده این قانون از دوران مرکل تویط دولت ائتلافی را به طور کامل رد کنند.

انتقاد صلح سبز هم در درجه اول مربوط به طرح ارزیابی الزامات آینده حفاظت از آب و هوا در بخش‌ها بود. مارتین کایزر، عضو هیئت مدیره صلح سبز، گفت: این بدان معنی است که قانون حفاظت از آب و هوا از بین خواهد رفت. به گفته وی اکنون وزیر حمل و نقل از مسئولیت حفاظت از آب و هوا خلع خواهد شد. وی تاکید کرد: اگر قرار باشد 144 پروژه بزرگراهی آسیب‌رسان آب‌وهوایی با سرعت بیشتری در سراسر کشور آسفالت شود، آسیب های بیشتری به آب و هوا وارد می شود. " به گفته وی این ماراتن ائتلاف موسوم به چراغ راهنمایی حتی حفاظت از آب و هوا را در مناطق مهم عقب انداخت.

شب گذشته پس از تقریبا 30 ساعت رایزنی احزاب سوسیال دموکرات ، سبزها و لیبرال دموکرات بر روی یک دوره مشترک در سیاست آب و هوا و زیرساخت توافق کردند.

اینز هیلگرز، رئیس انجمن حمایت از کودکان هم از این واقعیت انتقاد کرد که ائتلاف موسوم به چراغ راهنمایی در مورد تامین مالی امنیت اولیه کودکان به توافق نرسیده است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1116445