max1
06 بهمن 1401 - 10:38

ایرانی‌ها ۱۸۹ برابر مردم جهان در معرض اخبار جعلی بیگانه‌ها قرار دارند

حتماً شما هم می‌دانید که در حال حاضر علاوه بر صدها سایت اینترنتی و هزاران کانال و گروه و اکانت شخصی فعال در فضای مجازی، سالهاست که بیش از 160 شبکه تلویزیونی فارسی زبان یا با زیرنویس فارسی در حال انتشار خبر و پخش انواع برنامه برای استحاله فکر و اندیشه و سبک زندگی مردم ایران هستند.

خبرگزاری فارس - اراک؛ حتماً شما هم می‌دانید که در حال حاضر علاوه بر صدها سایت اینترنتی و هزاران کانال و گروه و اکانت شخصی فعال در فضای مجازی، سالهاست که بیش از 160 شبکه تلویزیونی فارسی زبان یا با زیرنویس فارسی (که در مورد هیچ کشور دیگری سابقه ندارد) در حال انتشار خبر و پخش انواع برنامه برای استحاله فکر و اندیشه و سبک زندگی مردم ما هستند، به‌طوری که گفته می‌شود مردم ایران ۱۸۹ برابر بیشتر از مردم سایر کشورهای جهان در معرض اخبار جعلی قرار دارند.

از سوی دیگر حتما در خبرها خوانده‌اید که اخیراً نه‌تنها تمام محدودیت‌های اینترنتی علیه ایران از دستور کار تحریم‌ها خارج شد، بلکه پلتفرم‌های خارجی فیلتر شده از سوی ایران، به جای این که همانند سایر کشورها پذیرای ضوابط و قوانین و مقررات ارتباطاتی ایران باشند، سخاوتمندانه و رأساً اقدام به تولید انواع فیلترشکن و رفع موانع ارتباطی با کاربران ایرانی کرده‌اند.

مهمتر این که (ظاهراً بی‌هیچ دلیل مشخصی) ایران را از فهرست تحریم ارتباطات تلفنی ماهواره‌ای هم خارج و طبق گزارش‌ها تاکنون به شکل غیرقانونی چند صد دستگاه گوشی تلفنی ماهواره‌ای نیز وارد ایران کرده‌اند.

حال سوأل این است، چرا کسانی که حتی از تحریم داروی مورد نیاز  بیماران پروانه‌ای که اتفاقاً اکثر آنها کودکان مظلوم و از خانواده‌های محروم هستند هم دریغ نکرده‌اند، حالا با ادعای خیرخواهی برای مردم ایران، این تحریم‌ها را برداشته اند؟

پس پرده این ماجرا چیست و چه خواب و خیال‌های جدیدی را یرای ایران اسلامی و مردم این سرزمین در سر دارند؟

********

احمدرضا هدایتی

********

منبع: فارس
شناسه خبر: 998864