max1
06 بهمن 1401 - 19:20

آغاز ساخت پارک ۶ هکتاری در اسماعیل‌آباد از مناطق حاشیه شهر مشهد

ساخت پارک خطی در منطقه محروم اسماعیل‌آباد مشهد به عنوان یکی از مناطق حاشیه‌ای این کلان‌شهر آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، یعقوبعلی نظری، امروز درمراسم افتتاح پل شهید اشکذری و آغاز عملیات احداث پارک خطی اسماعیل‌آباد مشهد اظهارداشت:همه فعالیت‌ها در قالب طرح تحول حاشیه شهر مشهد تجمیع شده است،شهرداری محور اصلی کار است و بخش عمده این عمران‌ها توسط شهرداری انجام می‌شود.

وی افزود: مشکلات کال اسماعیل‌آباد در شهر و حتی در کشور معروف شده بود و با توجه به معضلات و آسیب‌های موجود همه برای رفع آن پای‌کار آمدند.

نظری بابیان اینکه در چند سال گذشته همه برای ساماندهی اسماعیل‌آباد ازجمله کال موجود در آن تلاش کردند اظهار کرد: لذا جا دارد ‌‌از شورای شهر قبلی، شهردار اسبق آقای کلائی، آقای ارجائی و شورای شهر فعلی شهر که همه زحمت‌کشیده‌اند؛ تشکر کنیم.

استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: تعدادی سکونتگاه در مسیر کال قرار داشت که برای ساماندهی کال نیاز بود تا تملک شود و سپس وارد کار بازسازی شویم که این کار سختی بود که انجام شد.

نظری گفت: در کنار اجرا و ساماندهی کال اسماعیل‌آباد، بخش‌های مختلف نیز مشغول کار هستند و ما آن‌ها را رصد می‌کنیم. مسئولیت اجرایی این طرح با فرماندار است و‌ به‌زودی شاهد اتفاقات بهتری خواهیم‌ بود.

استاندار خراسان رضوی استاندار با اشاره به اینکه اسماعیل‌آباد همیشه دغدغه مسئولان بوده و اکنون با اقدامات انجام‌شده ظاهر آن با گذشته فرق کرده است افزود: اما با این‌وجود نیاز است تا برای بهبود بیشتر وضعیت برش‌های موضوعی مانند بهداشت و درمان و فضای آموزشی در حاشیه شهر نیز مورد توجه قرار بگیرد و از ظرفیت مردمی نیز در این زمینه استفاده شود.

ایجاد تحول در اسماعیل‌آباد از اهداف مسئولان مشهد

محسن داوری، فرماندار مشهد نیز اظهارداشت: سه روش برای احصای مشکلات حاشیه‌شهر در نظر گرفته‌ایم که یکی از آنها ایجاد سامانه‌ای بود که از همه ظرفیت‌ها نظیر شورای اجتماعی محلات و مساجد نظرات احصا شود، هر دو هفته یک بار مسائل در فرمانداری بررسی می‌شود و در مساجد مورد بحث و گفت‌وگو قرار می‌گیرد.

وی افزود: هفته گذشته در میان مردم اسماعیل آباد بودیم و یکی از درخواست‌های مردم افتتاح این پل بود. پارکی که امروز کلنگ زنی خواهد شد و پروژه جمع‌آوری آب‌های سطحی نیز از مطالبات ساکنان است.

داوری تصریح کرد: تمام تلاش ما این است که بتوانیم تحول ایجاد کنیم. جمع‌آوری و ساماندهی معتادان متجاهر نیز بهمن1400 کلید خورد و تا حدودی پیشرفت داشته است.

سیاست شورای شهر توجه ویژه به مناطق کم برخوردار و حاشیه شهر مشهد است

 ایمان فرهمندی، رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد نیز اظهارداشت:توسعه متوازن و توجه ویژه به مناطق حاشیه شهر یکی از موضوعات مهم مدیریت استان است که شورای اسلامی شهر و مدیریت شهری نیز خود را متعهد به آن می‌داند.

فرهمندی اضافه کرد: یکی از نمونه‌های بارز آن‌هم افزایش اعتبارات حاشیه شهر در اصلاح بودجه امسال است که آن را به بیش از 42 درصد بودجه عمرانی رسانده‌ایم.

رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد با بیان اینکه این اعتبار در بودجه سال آینده نیز افزایش خواهد یافت اظهار کرد: امروز هم شاهد آغاز عملیات اجرایی احداث بوستان خطی اسماعیل‌آباد هستیم که با این کار به سمت توسعه این منطقه قدم برخواهیم داشت.

فرهمندی تصریح کرد: در کنار این موضوع چند اتفاق خوب دیگر را نیز پیش‌بینی کرده‌ایم که برای اجرایی کردن آن‌ها در حال برنامه‌ریزی و انجام کارهای مطالعاتی هستیم.

وی ادامه داد: مسئله امتداد بولوار خیام شمالی نیز یکی دیگر از موضوعات مرتبط با این محدوده است که در کنار بازگشایی بولوار 35متری نوید و اتصال آن به معبر ورودی اسماعیل‌آباد موردتوجه قرار گرفته که در اصلاح بودجه برای آن اعتبار پیش‌بینی‌شده است.

رئیس کمیسیون عمران،حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد افزود: مجموع این اقدامات موجب خواهد شد تا اسماعیل‌آباد از بن‌بستی که در آن قرار داشت خارج شود و کاهش آسیب‌های اجتماعی را دراین محدوده به دنبال خواهد داشت.

اجرای پارک خطی اسماعیل‌آباد در 18 ماه

 سرپرست شهرداری مشهد نیز اظهار داشت: بر اساس برنامه‌ریزی های صورت گرفته برای احداث این بوستان شش هکتاری که به صورت خطی اجرا می‌شود 18ماه زمان در نظر گرفته شده است که تلاش می‌کنیم زودتر از 18 ماه این بوستان را آماده بهره‌برداری کنیم.

جواد اصغری افزود: با توجه به تأکیدات در خصوص ساماندهی محدوده کال اسماعیل‌آباد، پل شهید اشکذری و مسیرهای دسترسی اجرا شده و اکنون به‌طور رسمی بهره‌برداری می‌ رسد.

اصغری اضافه کرد: همزمان با آن نیز اکنون شاهد آغاز عملیات اجرایی احداث بوستان خطی حاشیه کال اسماعیل‌آباد هستیم که برای این پروژه حدود 62میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی‌شده است.

سرپرست شهرداری مشهد با بیان اینکه برای اجرای بوستان خطی 6هکتاری اسماعیل آباد 18ماه زمان درنظر گرفته شده است اظهار کرد: اما به دنبال این هستیم تا با تلاش همکارانم در مدیریت شهری این زمان را کوتاه‌تر کرده و بوستان را برای استفاده در اختیار مردم منطقه قرار دهیم.

اصغری ادامه داد: امیدواریم مشکلاتی که در این منطقه وجود دارد با اجرای پروژه‌های زیرساختی کاهش پیدا کرده و مرتفع شود.

انتهای پیام/282/ن

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 999913