max1
11 بهمن 1401 - 18:39

فجر44| اجرای ۳۵۰ عنوان برنامه طی دهه فجر در سوادکوه

همزمان با فرارسیدن دهه مبارک فجر با همکاری فرمانداری و ناحیه مقاومت بسیج شهرستان سوادکوه ۳۵۰ عنوان برنامه این ایام در سوادکوه اجرا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان سوادکوه، رمضان غلامی عصر امروز در نشست خبری برنامه‌های دهه فجر شهرستان سوادکوه که با حضور فرمانده ناحیه مقاومت بسیج و سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سوادکوه برگزار شد اظهار کرد: یار و یاور امام راحل جوانان انقلابی بودند که از جان و مال خود گذشتند تا انقلاب اسلامی به پیروزی برسد و حضور باشکوه مردم در صحنه با رهبری امام خمینی(ره) را شاهد بودیم و خون‌های زیادی نثار شد و شکنجه‌ها و زحمات زیادی تحمل شد و انقلاب اسلامی در ۲۲ بهمن به موفقیت رسید.

فرماندار سوادکوه افزود: امسال باید مهم‌تر از سال‌های گذشته، دهه فجر را گرامی داشت و 
پاسداشت و نگهداری انقلاب کمتر از تلاش برای پیروزی انقلاب اسلامی و رشادت‌های دفاع مقدس نیست و مقاومت در برابر تحریم‌های ناجوانمردانه و دشمنی‌های دشمنان برای مردم جای تحسین دارد.

وی با اشاره به اینکه همدلی و همسویی مناسب با فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان داریم و تلاش داریم در طرح محله مهدوی مشکلات را کمتر کنیم، خاطرنشان کرد: اشکالی که در سرشماری سال ۱۳۹۵ اتفاق افتاد دارای تبعاتی برای شهرستان بود و اولین قرارگاه محرومیت‌زدایی سوادکوه با حضور ۱۵ مدیرکل و معاونان در استانداری مازندران تشکیل شد تا در طرح ۲۰۲۰ پیگیری کنیم و به هدف برسیم.

وی به جلسه صاحبان صنعت با حضور مدیرکل صمت برای تسهیل و رفع موانع تولید را از جلسات مهم اخیر شهرستان ذکر و اظهار کرد: وضعیت تنها مسجد پل‌سفید باید از وضعیت کنونی خارج شود و همچنین هزار معلول در شهرستان سوادکوه داریم که آمار بالایی است.

وی با بیان اینکه در جلسات هر رئیس اداره وظیفه بیان دستاوردها در رسانه‌ها را دارد ولی در جلساتی که مدیران کل حضور دارند از مدیران خواستیم که در جلسات استانی فقط مشکلات را بیان کنند.

فرماندار سوادکوه با بیان اینکه کل بودجه ما حدود ۵۰ میلیارد تومان است و ما ۲۵۰ میلیارد تومان کار کردیم که رایرنی با وزرا، نمایندگان و مدیران ملی و استانی داشتیم باعث ارتقای بودجه شد، خاطرنشان کرد: بزرگترین پروژه ما قرارداد ۴۰ میلیاردی آب کلناب‌دره است و ۱۲ میلیارد تومان بودجه محرومیت‌زدایی داریم و سوادکوه در همایش فرصت‌ها و سرمایه‌گذاری ۵ شهرستان که سرمایه‌گذاران خود را معرفی کردیم و نمایشگاه دستاوردها هم داریم.

رئیس شورای اداری شهرستان سوادکوه، گفت: تعیین‌محدوده‌نشدن از مشکلات مهم روستاهای سوادکوه است. 

*۳۵۰ برنامه برای دهه فجر سوادکوه

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سوادکوه با بیان اینکه شعار امسال دهه فجر «ایران استوار، ۴۴ سال افتخار» است، گفت: شکل قرارگاهی برای برنامه‌ها سال گذشته و امسال در نظر گرفته شد و برای دهه فجر امسال تعداد  ۳۵۰ برنامه با همکاری ادارات و‌ نهادها داریم که در ۱۲ موضوع برگزار می‌شود که ۷۰ برنامه شاخص است.

مرتضی نوری به برخی کلیدواژه‌هایی برنامه‌ها و طرح‌های دهه فجر اشاره و خاطرنشان کرد: افتتاح ۳۰ طرح اشتغالزایی، برگزاری میزخدمت، رزمایش کمک مومنانه، افتتاح مسکن محرومان، افتتاح کارگاه صنایع تبدیلی، انواع مسابقات ورزشی، نخستین صعود کوهنوردی همگانی به قله ۲۳۴۰ متری، رونمایی کتاب و‌ اکران فیلم، برگزاری کنگره ملی «کبوتران ناگهان»، فراخوان راهکارهای مجازی تسریع در رفع موانع تولید، اعزام دانش‌آموزی به راهیان نور و دیدار با خانواده شهدا بخشی از برنامه‌های دهه فجر است.

وی با بیان اینکه ۲ یادواره شهرستانی شامل دومین یادواره شهدای جنگل در پاشاکلا و یادواره شهدای گمنام در سوادکوه برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: کارگاه تخصصی تاب‌آوری و ارتباط مؤثر، روانشناسی والدین، جشن‌های محله‌محور فجر علوی، تقدیر از مجریان موفق طرح‌های محله‌محور هم از برنامه‌های دیگر است و برنامه‌ریزی برای اجرای کاروان شادی برای سوادکوه در حال پیگیری است.

نوری به برگزاری پنج‌شنبه‌های شهدایی در مزار شهید رسانه سوادکوه، برگزاری محفل انس با قرآن با عنوان نسیم انس در امامراده عبدالحق برای شب میلاد امام علی(ع) و حضور در نماز جمعه و راهپیمایی ۲۲ بهمن اشاره کرد و گفت:  حداقل تعداد ۵۰ جلسه تبیین در محلات مختلف در دهه فجر برگزار می‌شود.

پایان پیام/۸۶۰۱۵/غ

منبع: فارس
شناسه خبر: 1010917