max1
06 بهمن 1401 - 09:11

لزوم ورود اتحادیه‌ها در پیشگیری از وقوع تخلف

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: قبل از ورود دستگاه‌های نظارتی و امنیتی، اتحادیه‌ها باید نسبت به اصلاح و جلوگیری از بروز تخلف در بین اعضای خود اقدام کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، پیرو مشاهده بروز مظاهر ترویج مفاسد اجتماعی، رفتارهای هنجارشکن و عرضه کالای قاچاق و ممنوعه در برخی صنوف و گزارش نهادهای نظارتی و امنیتی، جلسه‌ای با حضور گلشنی رئیس سازمان صمت استان، بازرگان رئیس اتاق اصناف، مسیبی معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت و برخی روسای اتحادیه‌های صنفی برگزار شد.

مجید گلشنی، مدیر کل صمت استان زنجان در این جلسه که با حضور روسای اتحادیه‌های آرایشگرهای زنانه، موبایل و کامپیوتر، عکاسان و فیلم‌برداران و لباس فروشان برگزار شد، اظهار کرد: اتحادیه‌ها اشراف کامل به مبادی و مهندسان بروز مفاسد اجتماعی و فروش اقلام ممنوعه دارند و بهترین مرجع برای شناسایی متخلفین محسوب می‌شوند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان افزود: صنوف متخلف در ترویج مفاسد اجتماعی اگر چه از نظر کمی در حداقل قرار دارند ولی  بزرگترین عامل بدنامی سایر کسبه قانون مدار هستند.

وی با درخواست از اتحادیه‌ها برای بررسی علل و عوامل انجام عمل تخلف، تصریح کرد: اماکن متخلف باید شناسایی و معرفی شوند.

گلشنی ادامه داد: از صنوف درخواست و انتظار داریم تذکر لسانی به افراد متظاهر به رفتار غیراخلاقی را طبق وظایف اسلامی و در قالب امر به معروف انجام دهند..

رئیس سازمان صمت استان زنجان تاکید کرد: قبل از ورود دستگاه‌های نظارتی و امنیتی، اتحادیه‌ها باید نسبت به اصلاح و جلوگیری از بروز تخلفات اقدام کنند.

پایان پیام/73004

منبع: فارس
شناسه خبر: 998702